Ciekawostki Podróże Turystyka

Wakacje na kempingach

Jeżeli chcesz dużo podróżować, przemieszczać się ciągle z miejsca do miejsca, dobrym rozwiązaniem będzie zabranie ze sobą przyczepy kempingowej albo namiotu. Jeśli jednak jedziesz samochodem,

Jeżeli chcesz dużo podróżować, przemieszczać się ciągle z miejsca do miejsca, dobrym rozwiązaniem będzie zabranie ze sobą przyczepy kempingowej albo namiotu. Jeśli jednak jedziesz samochodem, przyczepa nie powinna być problemem, a może być bardzo pomocna, zwłaszcza wtedy, kiedy nie śpisz w hotelu. Kempingi można znaleźć niemal w każdym kraju, a jeśli brakuje kempingu, zawsze można gdzieś zostać ”na dziko”.

056005b.JPG

W Polsce kempingów nie brakuje, to samo dotyczy naszych południowych sąsiadów, Czech i Słowacji. Podróż z namiotem też jest ciekawa, ponieważ nie musisz mieć ze sobą przyczepy. Poza tym, na kempingach są często do wynajęcia także domki, w których jest zwykle łazienka czy przynajmniej prysznic i toaleta.

Spędzając wakacje na kempingach, można zaoszczędzić trochę pieniędzy. Jest to cena nieporównywalnie niższa niż pobyt w hotelu. Dlatego, warto wybrać taki sposób podróżowania, który umożliwi nam zwiedzenie jak największej ilości miejsc, i w dodatku umożliwi w miarę wygodny nocleg, możliwość skorzystania z prysznica.

Z własną przyczepkę kempingową warto wybrać się np. na Mazury czy nad morze. Oczywiście, namiot to dobra alternatywa, jednak przyczepa jest pewniejsza, zwłaszcza, w czasie ulewy. Namiot może zostać zalany przez deszcz, i spływającą wodę. Przyczepa nie jest tym zagrożona, ponieważ jest wyżej, na kołach.
Ika

A to już wiesz?  Darłowo: wystawa "Świat Słowian i Wikingów"

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy