Wiadomości branżowe

Trio prestiżowych wyróżnień dla Banku Pocztowego

Najszybciej rozwijający się Bank, Najlepszy Bank w kategorii mały/średni oraz Menedżer Roku – to nagrody, które Tomasz Bogus, Prezes Zarządu Banku Pocztowego odebrał w imieniu swoim oraz zespołu banku podczas Gali Liderów Świata Bankowości. Uroczysta Gala, która towarzyszyła V edycji konferencji Banking Forum, odbyła się 10 kwietnia. Podczas tegorocznej edycji Forum przyznano
Teaser

Najszybciej rozwijający się Bank, Najlepszy Bank w kategorii mały/średni oraz Menedżer Roku – to nagrody, które Tomasz Bogus, Prezes Zarządu Banku Pocztowego odebrał w imieniu swoim oraz zespołu banku podczas Gali Liderów Świata Bankowości.

Uroczysta Gala, która towarzyszyła V edycji konferencji Banking Forum, odbyła się 10 kwietnia. Podczas tegorocznej edycji Forum przyznano nagrody za znaczący wkład w rozwój sektora bankowego w Polsce, efektywność oraz najciekawsze rozwiązania w branży. Bankowi Pocztowemu przypadły aż trzy nagrody w tych prestiżowych kategoriach – Menedżer roku – dla prezesa Tomasza Bogusa, Najszybciej rozwijający się Bank oraz Najlepszy Bank mały/średni. W skład kapituły przyznającej nagrody weszły 23 osoby będące autorytetami w dziedzinie finansów i bankowości pod przewodnictwem Józefa Wancera, Doradcy Zarządu Deloitte. 

– Otrzymane nagrody to dla nas kolejne potwierdzenie, że nasza strategia i obrany kierunek rozwoju Banku Pocztowego jest właściwy. Bardzo cieszy nas fakt, że otrzymujemy nagrodę zarówno dla najszybciej rozwijającego się Banku, jak i najlepszego Banku. To dowód, że docenione zostały zarówno osiągane przez nas w 2012 roku wyniki biznesowe, jak również sposób w jaki je uzyskaliśmy - zgodnie z najlepszymi praktykami rynkowymi, przy stałej poprawie wyników finansowych i efektywności działania  – mówi Tomasz Bogus, prezes Zarządu Banku Pocztowego.

Tomasz Bogus jest prezesem Banku Pocztowego od marca 2010 roku. W Banku Pocztowym początkowo pełnił funkcję Członka Zarządu odpowiedzialnego za bankowość korporacyjną, a następnie p.o. Prezesa Zarządu. Przez 7 lat związany z BRE Bankiem (2001-2008). Jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, licznych kursów branżowych i menedżerskich, m.in. Advanced Management Program w Harvard Business School.

Bank Pocztowy w 2012 roku zanotował rekordowe wyniki. Dochody wyniosły ponad 298 mln zł i wzrosły o 15% w porównaniu do 2011 r. Była to przede wszystkim zasługa wzrostu dochodów z bankowości detalicznej. Zysk netto był aż o 54% wyższy niż rok wcześniej i wyniósł 45 mln zł. Bank powiększył liczbę Pocztowych Kont Standard i Nestor o 212 tys., co było drugim wynikiem w Polsce.

A to już wiesz?  Opłatomat ING w Urzędzie Miasta Kielce

Kontynuacji dynamicznego rozwoju Banku Pocztowego towarzyszyła znacząca poprawa efektywności działania całej Grupy Banku. Wskaźnik zwrotu z kapitału ROE netto wzrósł do 13,1% (9,6% w 2011 r.), natomiast wskaźnik koszty/dochody (C/I) obniżył się do 72,6% (80,6% w 2011 r.).

Jednocześnie miary adekwatności kapitałowej utrzymywane były na bezpiecznym poziomie, wyższym od zalecanego przez Komisję Nadzoru Finansowego: na koniec 2012 r. współczynnik wypłacalności (CAR) wyniósł 14,3%, a współczynnik kapitału podstawowego Tier 1 10,2%. Wartość sumy bilansowej na koniec roku wzrosła do ponad 7,1 mld zł (37% r/r).

< 239138" >
Źródło Bank Pocztowy SA. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy