Ciekawostki

Spojrzenie w przyszłość

Spójrz z radością w przyszłość. Wyjdzie ci to tylko na dobre. Dlaczego? Bo należy ci się coś pozytywnego, szczęśliwego od życia. Jeśli do tej pory zawsze uważałeś siebie za pechowca, czas te nastawienie diametralnie zmienić, aby wszystko szło niemal jak z płatka. Abyś z odwagą szedł przez życie. I nie bał się podejmować ważnych dla ciebie decyzji.

Kiedy skończy się bezrobocie w Polsce?

Czas też rozejrzeć się wokół siebie, mieć oczy otwarte dwadzieścia cztery „h” na dobę, i to w dodatku na karku i bacznie obserwować ludzi, aby zerwać kontakty z tymi, którzy są wobec ciebie fałszywi i życzą ci jak najgorzej. Lepiej przestać się z nimi kontaktować, niż zadawać się z nimi na siłę. Wszystko się może zdarzyć, musisz o tym wiedzieć. Nawet z sytuacji, która wydaje się być bez wyjścia, jest zawsze jakieś wyjście.

Tylko aby rozwiązać każdy problem, nie zapomnij poradzić się kogoś zaufanego, bo człowiek pod wpływem emocji jest zawsze w stanie zrobić wiele głupich rzeczy, których potem żałuje. Poproś o pomoc kogoś obiektywnego.

Każdy nowy dzień może przynieść coś nowego – ważne tylko, abyś był na to w pełni przygotowany i żebyś wiedział zawsze i wszędzie, czego chcesz, czego pragniesz, bo to klucz do sukcesu; nie bój się podejmować ryzyka, bo może się ono bardzo opłacić w twoim przypadku, ale jeśli nie będziesz odpowiednio czujny – możesz też wiele stracić.

Nie warto sięgać myślami wstecz. Trzeba żyć dniem dzisiejszym. I chwilą – jak to się mówi. Zaufaj sobie i po prostu działaj. Musisz wiedzieć, że bierność jest w twoim przypadku najgorszym doradcą i nie możesz sobie na nią pozwolić. W ten sposób możesz zaprzepaścić swoją ogromną szansę w życiu na lepszy start. „Uderz w stół, a nożyce się odezwą” – to zdanie powinno ci szczególnie teraz przyświecać.

Dlaczego? Bo musisz wiedzieć i mieć ciągle świadomość tego, że nigdy tak naprawdę nic nie wiadomo. W związku z tym nie skazuj czegoś lub kogoś od razu na totalną porażkę i klęskę, bo na serio możesz się jeszcze bardzo zdziwić – i to w pozytywnym tego słowa znaczeniu! Jeśli nie zaczniesz natychmiast działać, inni zrobią to za ciebie i sprzątną ci sprzed nosa upragniony cel, do którego dążysz od dawna. Ale pamiętaj – szybko, to wcale nie znaczy, że „byle jak”. Szybko może być również „dobrze”.
Marta Akuszewska

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy