Wiadomości branżowe

Sitech – kolejny pracodawca z PPE prowadzonym przez TFI PZU

TFI PZU nie zwalnia tempa. W ciągu ostatnich 4 dni Towarzystwo podpisało 2 znaczące umowy na utworzenie Pracowniczego Programu Emerytalnego (PPE). W czwartek (4 kwietnia b.r.) w gronie firm, które zdecydowały się na wdrożenie PPE w swoim zakładzie pracy znalazła się Tikkurilla Polska. Dzisiaj umowę o prowadzenie PPE podpisała firma Sitech z Polkowic. "Decydując się na utworzenie PPE w naszym zakładzie pracy,

TFI PZU nie zwalnia tempa. W ciągu ostatnich 4 dni Towarzystwo podpisało 2 znaczące umowy na utworzenie Pracowniczego Programu Emerytalnego (PPE). W czwartek (4 kwietnia b.r.) w gronie firm, które zdecydowały się na wdrożenie PPE w swoim zakładzie pracy znalazła się Tikkurilla Polska. Dzisiaj umowę o prowadzenie PPE podpisała firma Sitech z Polkowic.

"Decydując się na utworzenie PPE w naszym zakładzie pracy, chcieliśmy dać naszym pracownikom możliwość gromadzenia dodatkowych środków na emeryturę w ramach III filaru. Finansowanie pracownikom III filaru realizowane jest w naszej firmie już od roku 2005. PPE gwarantuje jednak bezpieczeństwo i rzetelność funkcjonowania dzięki nadzorowi Komisji Nadzoru Finansowego. Obecnie spośród 1492 pracowników zatrudnionych w Sitech aż 1479 z nich uprawnionych jest do uczestnictwa w tym programie" – mówi Edyta Zarecka, dyrektor personalny w Sitech. "Chcemy także poszerzyć ich wiedzę w zakresie systemu emerytalnego, wzmocnić świadomość i potrzebę dodatkowego oszczędzania na emerytury" – dodaje.

"Jest to dla nas ogromne wyróżnienie, że kolejny duży pracodawca dołączył do grona klientów TFI PZU. Obecnie prowadzimy już 112 Pracowniczych Programów Emerytalnych. Nie poprzestajemy w staraniach pozyskania kolejnych firm, w których będziemy mogli wdrożyć i prowadzić PPE. Z pewnością już niedługo podpiszemy umowy z kolejnymi pracodawcami" - mówi Krzysztof Tokarski, Prezes Zarządu TFI PZU.

Pracodawcy coraz częściej decydują się na utworzenie i finansowanie wpłat do PPE na rzecz pracowników, a to oznacza, że myślą o przyszłości swoich pracowników po przejściu na emeryturę. Należy zwrócić uwagę, iż oszczędzanie w ramach PPE jest najkorzystniejszą formą systematycznego, długoterminowego oszczędzania na emeryturę. W żadnym indywidualnym produkcie finansowym dostępnym na rynku oszczędzający nie uzyska takich warunków, jak w ramach PPE.

"TFI PZU jest niekwestionowanym liderem na rynku Pracowniczych Programów Emerytalnych pod względem zarządzanych aktywów. W ciągu ostatnich 3 lat aktywa PPE w TFI PZU zwiększyły się ponad 2-krotnie i na koniec lutego wynosiły już 1,89 mld zł" – mówi Tomasz Fronczak, dyrektor ds. produktów emerytalno-inwestycyjnych w TFI PZU. "Wybór oferty TFI PZU przez polkowicką spółkę potwierdził wysoką jakości produktu i usług świadczonych przez Towarzystwo w zakresie tworzenia i prowadzenia programów PPE" – dodaje.

A to już wiesz?  Nadal duże regionalne zróżnicowanie w sile nabywczej Polaków

Podpisanie przez Sitech umowy z TFI PZU w ramach PPE umożliwia złożenie do Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) wniosku o zarejestrowanie PPE dla pracowników producenta stelaży siedzisk samochodowych. Uruchomienie Pracowniczego Programu Emerytalnego nastąpi niezwłocznie po zarejestrowaniu umów przez KNF.

inf

< 238760" >
Źródło Grupa PZU. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy