Ciekawostki Praca idaho

Praca w Idaho

Praca w Stanach cieszy się mniejszym powodzeniem niż dawniej, jednak wciąż Polacy tam wyjeżdżają. Polacy wciąż starają się o wizę, aby wyjechać do Ameryki. Wiza jest wciąż konieczna, aby dostać się do USA i być może, w najbliższym czasie, nic tego nie zmieni.

Aby znaleźć pracę w Idaho, warto umieć mówić po angielsku. Bez tego jest trudniej Polakom pracować. Być może można pracować w wielu miejscach, w których nie potrzebuje się porozumiewania z innymi ludźmi, jednak podstawy angielskiego byłyby bardzo przydatne.

015003b.JPG

Zanim wyjedziemy do Stanów, warto jest znaleźć tam pracę wcześniej, być może przez znajomych lub za pomocą Internetu. Jeśli znasz język angielski, możesz poprzeglądać różne oferty pracy.

Polacy w większości pracują w miejscach, które nie są związane z ich zawodem, np. jako housekeeping. Co wtedy należy do obowiązków osoby wykonującej taką pracę? Jest to praca w hotelu lub w motelu. Obowiązki to sprzątanie pokoju, sprzątanie, odkurzanie, mycie łazienek, ścielenie łóżek, zmywanie podłóg, wynoszenie śmieci, obsługa pralni itd.

Co robi osoba pracująca jako kitchen help? Może pracować w restauracji albo w barze szybkiej obsługi. Jej obowiązki to zmywanie naczyń, przygotowywanie jedzenie, np. obieranie czy krojenie warzyw, przygotowywanie sałatek, mycie podłóg, wyrzucanie śmieci, i w ogóle sprzątanie miejsca pracy, czyli kuchni.

Kolejna nazwa, którą moglibyśmy znać przy szukaniu pracy w USA, to maintenance. Obowiązki osoby wykonującej taką pracę, to naprawa różnych rzeczy, przenoszenie sztucznych trawników, przenoszenie mebli, mycie podłóg, wynoszenie śmieci, czyszczenie basenu i tym podobne rzeczy.
Sales help to praca w różnych sklepikach, np. z pamiątkami czy słodyczami lub barze szybkiej obsługi . Obowiązki sales help to najczęściej przygotowywanie i sprzedawanie fast food, obsługa kasy fiskalnej, obsługa klientów, wynoszenie śmieci, mycie podłóg, a także sprzątanie. Jeżeli zamierzasz sprzedawać cokolwiek, musisz raczej znać język angielski. Zwykle pracodawca wymaga dobrej znajomości języka angielskiego, kiedy zatrudnia na tym stanowisku.

Amusemesnt park work – to pracownik parku rozrywki.
Praca w parku rozrywki. Do obowiązków mogą zaliczać się np. sprzedaż fast food, obsługa gier, maszyn, karuzeli, sprzedawanie żetonów czy sprzątanie w parku. Jest to najczęściej praca na zewnątrz, na świeżym powietrzu.

Where needed – co to oznacza? Że dana osoba będzie miała wykonywanie takie zadania, jakie będą aktualne potrzeby. Np. jeśli ktoś pracuje w barze, będzie przygotowywał coś do jedzenia, albo sprzątał, a być może podawał jedzenie klientom. Jednym słowem: będzie robił wszystko, co potrzeba w danej chwili.
ika

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy