Wiadomości branżowe idaho

Polacy troszczą się o nagrobki najbliższych

Święto Zmarłych i Zaduszki to dla większości przede wszystkim czas zadumy i refleksji. W tych dniach odwiedzamy cmentarze, wspominamy tych, którzy odeszli, ale także dekorujemy groby kwiatami, palimy znicze, sprzątamy. O tym, jak ważne jest to dla nas Święto i jak starannie się do niego przygotowujemy świadczy 182%-owy wzrost zapytań o hasła związane z dekorowaniem
Teaser

Święto Zmarłych i Zaduszki to dla większości przede wszystkim czas zadumy i refleksji. W tych dniach odwiedzamy cmentarze, wspominamy tych, którzy odeszli, ale także dekorujemy groby kwiatami, palimy znicze, sprzątamy. O tym, jak ważne jest to dla nas Święto i jak starannie się do niego przygotowujemy świadczy 182%-owy wzrost zapytań o hasła związane z dekorowaniem grobów w lokalnej wyszukiwarce panoramafirm.pl.

Tak gwałtowny wzrost zapytań o tego rodzaju produkty i usługi w sieci sygnalizuje duże zmiany w branży. Coraz częściej najważniejszym elementem zakupów jest szybkość i cena. Stąd tak liczne zapytania w wyszukiwarce lokalnej panoramafirm.pl o firmy czy usługi zlokalizowane w pobliżu. To także pokazuje, że stajemy się bardziej cyfrowi, wyszukujemy miejsca i przedsiębiorstwa w sieci, gdzie możemy dokonać takiego zakupu wcześniej, unikając przy tym kolejek i wygórowanych cen. Nawet w przypadku tak specyficznego Święta, kierujemy uwagę ku narzędziom, które pozwolą nam znaleźć, to czego szukamy w pobliżu, jak wyszukiwarka lokalna panoramafirm.pl – wyjaśnia Adrian Hinc, Kierownik Produktu Internetowego w Eniro Polska.

Coraz częściej, ze względu na oszczędność czasu Klienta, firmy decydują się na internetową sprzedaż, inwestując w założenie strony internetowej czy reklamy na dużych portalach społecznościowych. Pani Teresa, właścicielka sklepu zajmującego się sprzedażą kwiatów i zniczy, twierdzi, że pomysł podsunęli jej klienci, a z jej przykładu skorzystało wielu innych przedsiębiorców z branży.

Pojawiały się pytania, czy planujemy założyć stronę internetową lub też czy duże zamówienia można składać drogą mailową. Początkowo odnosiłam się do tego dość nieufnie, ale potem uznałam, że to może być dla nas korzystne. Można robić zakupy w ten sam sposób, jak w innych internetowych sklepach - mówi Pani Teresa.

Jak wynika z danych szacunkowych 1 listopada na cmentarze przychodzi o 500% więcej osób niż w normalny dzień. Polacy dbają o elementy ozdobne grobów jako wyrazy pamięci i szacunku. Coraz częściej jednak korzystają z nowoczesnych form wsparcia dokonując zakupów prze Internet.

A to już wiesz?  Wyjątkowa mapa miasta w krakowskim hotelu!

 ***

Eniro jest największą firmą świadczącą usługi w zakresie wyszukiwania lokalnych informacji o firmach, produktach i usługach w krajach skandynawskich. Zarówno firmy jak i konsumenci mogą, za pośrednictwem produktów Eniro, w łatwy sposób zlokalizować poszukiwane produkty i usługi oraz dokonać ich zakupu, niezależnie od preferowanego sposobu wyszukiwania: przez Internet, telefon komórkowy czy katalog. Reklamodawcy mogą zaprezentować swoją ofertę potencjalnym konsumentom, pozyskać nowych klientów oraz zwiększyć sprzedaż. Eniro zatrudnia około 3,200 pracowników i jest notowana na Sztokholmskiej Giełdzie od 2000 r. Głównym produktem firmy w Polsce jest Panorama Firm dostępna jako wyszukiwarka lokalna panoramafirm.pl, aplikacje mobilne, wyszukiwarka mobilna m.pf.pl, katalog oraz usługa udostępniania bazy danych. Więcej informacji o firmie na stronie www.enirogroup.com.

Źródło Eniro Polska. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy