Wiadomości branżowe

Polacy ostrożnie sięgają po kredyty hipoteczne

Polacy ostrożnie sięgają po kredyty hipoteczne
W ostatnich miesiącach co trzeciemu Polakowi pogorszyła się sytuacja finansowa. Ma to przełożenie nie tylko na codzienne funkcjonowanie, lecz także na spadek liczby zaciąganych kredytów hipotecznych.Zazwyczaj uważamy, że my sami odpowiadamy za wysokość branego kredytu. Jak pokazują wyniki badania „Finansowy Barometr ING”, 24% Polaków twierdzi jednak, że decyduje o tym przede wszystkim bank. „Trochę intrygujący wynik […]. Przychodzimy z pewnymi żądaniami, chcemy daną kwotę pieniędzy, a bank ma nas ograniczać i mówić, jak wysoką pożyczkę możemy otrzymać” – mówi serwisowi infoWire.pl Grzegorz Ogonek z ING. Takie podejście uplasowało nasz kraj na trzecim miejscu wśród badanych państw.Dane uzyskane dzięki przeprowadzonemu badaniu nie napawają optymizmem. Niepokojące jest, że 42% rodaków ma problemy ze spłatą rat kredytu hipotecznego. Podobnie dzieje się w Hiszpanii (46%) i Rumunii (43%). Rozwiązaniem tej sytuacji według 35% polskich respondentów mogłoby być zaoferowanie dłuższego czasu spłaty kredytu. Wśród propozycji znalazły się też zwrot samych odsetek (29%) oraz pomoc państwa (17%).Co prawda

W ostatnich miesiącach co trzeciemu Polakowi pogorszyła się sytuacja finansowa. Ma to przełożenie nie tylko na codzienne funkcjonowanie, lecz także na spadek liczby zaciąganych kredytów hipotecznych.

Zazwyczaj uważamy, że my sami odpowiadamy za wysokość branego kredytu. Jak pokazują wyniki badania „Finansowy Barometr ING”, 24% Polaków twierdzi jednak, że decyduje o tym przede wszystkim bank. „Trochę intrygujący wynik […]. Przychodzimy z pewnymi żądaniami, chcemy daną kwotę pieniędzy, a bank ma nas ograniczać i mówić, jak wysoką pożyczkę możemy otrzymać” – mówi serwisowi infoWire.pl Grzegorz Ogonek z ING. Takie podejście uplasowało nasz kraj na trzecim miejscu wśród badanych państw.

Dane uzyskane dzięki przeprowadzonemu badaniu nie napawają optymizmem. Niepokojące jest, że 42% rodaków ma problemy ze spłatą rat kredytu hipotecznego. Podobnie dzieje się w Hiszpanii (46%) i Rumunii (43%). Rozwiązaniem tej sytuacji według 35% polskich respondentów mogłoby być zaoferowanie dłuższego czasu spłaty kredytu. Wśród propozycji znalazły się też zwrot samych odsetek (29%) oraz pomoc państwa (17%).

Co prawda oprocentowanie kredytów hipotecznych jest obecnie niskie, ale wzrastają marże. Ponadto od 2015 r. co dziesiątą złotówkę kredytobiorcy będą musieli wnieść sami, gdyż żaden udzielony kredyt hipoteczny nie będzie mógł przekraczać 90% ceny nabywanej nieruchomości.dostarczył infoWire.pl
Źródło infoWire.pl. Dostarczył netPR.pl
A to już wiesz?  Bezszkodowi kierowcy w nowej reklamie Proama

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy