Podróże Poradnik

Niezbędnik wakacyjnych samochodowych podróży z dzieckiem

Niezbędnik wakacyjnych podróży autem

Podróż z dzieckiem samochodem wymaga odpowiedniej oprawy. To z nas- dorosłych zależy zdrowie, bezpieczeństwo i komfort przewożonych pociech. Im tak się przygotujemy do podróży i im bardziej dostosujemy auto do potrzeb najmłodszych, tym bezpieczniej. Tylko z czego zacząć?

Wygoda i bezpieczeństwo
Fotelik samochodowy to absolutna podstawa. Nie posiada bowiem mowy o bezpiecznym transporcie dzieci, jeśli auto nie jest wyposażone w atestowane i dobrze dobrane urządzenie do przewożenia najmłodszych. Kwestie te powinno regulować nie tylko prawo, zgodnie z przepisami którego dzieci przed 12. rokiem życia a nie osiągające 150 cm wzrostu muszą być prowadzone w siedziskach lub specjalnych fotelikach ochronnych, ale także zdrowy rozsądek. Pamiętajmy, że nie ma skuteczniejszego sposobu na zminimalizowanie skutków potencjalnego zdarzenia drogowego niż przewożenie dziecka w foteliku.

Na słoneczne dni
Są takie momenty, w jakich bez odpowiedniego zabezpieczenia szyby samochodowej ani rusz. Latem, gdy słońce praży najmocniej, potrzeba zasłonięcia okna, przy którym jest dziecko, jest największa. Pamiętajmy, że pociecha siedząca w foteliku nie ma możliwości przemieszczania się wewnątrz auta. To z jednej strony zapewnia jej bezpieczeństwo, z drugiej- może narażać na odczuwanie dyskomfortu. Zwłaszcza w ciepłe, słoneczne dni. Warto więc wyposażyć auto w specjalną osłonkę (np. Przeciwsłoneczną osłonkę do samochodu Koo-di ze sklepu www.babymama.pl). Roleta sprawdza się nie tylko w czasie długich, letnich wypraw, ale zawsze wtedy, gdy duże nasłonecznienie przeszkadza małemu podróżnikowi. Jak żadna inna chroni malca przed zbytnim nagrzaniem czy blaskiem słońca, redukując tym jednym ryzyko przegrzania się małego organizmu.
Specjalna przeciwsłoneczna osłonka do samochodu Koo-di jest prosta do zamontowania. Wystarczy przykleić ją do szyby za pomocą przyssawek i gotowe. Komfort jazdy zapewniony.

Zawsze pod ręką
Podróżując z maluchem, powinien być gotowym na wszystko. Warto to mieć pod ręką torbę, a w niej wszystko to, co może się przydać: butelkę z piciem, coś na przekąskę, matę do przewijania, pieluchy, chusteczki nawilżające i kilka ulubionych zabawek szkraba. Odpowiednie przygotowanie się do podróży samochodem pozwala bowiem uniknąć przykrych niespodzianek, krzyku, łez i marudzenia.
Przeciwsłoneczna osłonka do samochodu Koo-di – cena: 54,00 PLN www.babymama.pl *

Przeciwsloneczna-oslonka-do-samochodu-koo-di-1-001-2014-05-27 _ 13_39_56-80

Przeciwsloneczna-oslonka-do-samochodu-koo-di-2-002-2014-05-27 _ 13_39_56-80

Przeciwsloneczna-oslonka-do-samochodu-koo-di-3-003-2014-05-27 _ 13_39_56-80

Przeciwsloneczna-oslonka-do-samochodu-koo-di-4-004-2014-05-27 _ 13_39_56-80

Przeciwsloneczna-oslonka-do-samochodu-koo-di-5-005-2014-05-27 _ 13_39_56-80

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy