idaho

Nie tylko rzeka

Nie tylko rzeka

Shannon to nazwa największej irlandzkiej rzeki płynącej niemal przez całą długość kraju. To także nazwa lotniska, z którego turyści mogą dostać się do każdego zachodniego zakątka Zielonej Wyspy. Dużą zaletą Shannon jest to, że nie ustępując pod względem komunikacyjnym niemal w niczym popularnemu Dublinowi, jest to miejsce o wiele bardziej spokojne, zielone, i przesiąknięte urokiem celtyckiego kraju. Z jednej strony można tu podziwiać klifowe wybrzeża, spokojną zamgloną zieleń Irlandii oraz bogactwo zabytkowych zamków; z drugiej zaś – to największy po Dublinie port lotniczy Wyspy.

499004_hydro_with_skyLotnisko Shannon łączy Irlandię zarówno z Europą, jak i z Ameryką Północną. Jeśli więc komuś marzy się podróż do Stanów, może o Shannon „zahaczyć” po drodze. Żałować na pewno nie będzie. Najbardziej popularną atrakcją regionu jest zamek “Rock of Cashel” w Tipperary Country (na południe od lotniska). Zamek ten jest także symbolem regionu. Podróżnicy, którym zależy na czasie, a także ci, którzy nie są pewni skąd najlepiej wyruszyć do punktu docelowego podróży, powinni wprost z lotniska udać się do miasta Limerick.

Z Limerick można się bowiem dostać niemal w każdy zakątek Republiki Irlandii. Zmęczeni podróżą turyści ukojenie znajdą natomiast w mniejszym mieście, Ennis. Zamiast na południe będą musieli udać się na północ od lotniska. W mieście zaznają prowincjonalnego spokoju, słuchając w każdym zakątku tradycyjnej irlandzkiej muzyki.

Na głodnych wiedzy turystycznej w Ennis czeka XIX-wieczna katedra, średniowieczny klasztor i pomnik Daniela O’Connella. Jeżeli zdecydujemy się pozostać w mieście dłużej, może ono służyć, jako urokliwa i funkcjonalna baza wypadowa do okolicznych ruin kościołów.
am

hastagi na stronie:

#ppir at

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy