Ciekawostki

NEC Display Solutions wprowadza na rynek mobilny projektor L50W LED

NEC Display Solutions wprowadził na rynek L50W, pierwszy mobilny projektor NEC z technologią LED i jednocześnie najnowszy reprezentant linii urządzeń biurowych Office Cool.

L50W został zaprojektowany z myślą o swobodzie użytkowania i płynnym działaniu. Projektor w stylowej obudowie jako źródło światła wykorzystuje diody LED, dzięki czemu jest kompaktowy i energooszczędny. Sprawia to, że jest idealny dla każdego, kto potrzebuje przenośnego projektora do prezentacji i na spotkania biznesowe, doskonale wpasowującego się w nowoczesne środowisko biurowe. Technologia LED zapewnia również szybki start i wyłączanie oraz długą żywotność lampy LED, nawet do 20 000 godzin.

Przy wadze 1,2 kg i rozmiarach wynoszących zaledwie 226 mm x 174 mm x 43 mm, L50W jest łatwy do przenoszenia. Nowy projektor posiada złącza: HDMI, VGA oraz RCA, a wbudowana przeglądarka dokumentów pozwala na wyświetlanie prezentacji, dokumentów, obrazów lub filmów bezpośrednio z karty pamięci SD lub pendrive’a bez konieczności podłączania do komputera. Projektor wyposażono w głośnik 2W, a dodatkowo można do niego podłączyć głośniki zewnętrzne poprzez standardowe złącze jack 3.5mm.

Dzięki jasności 500 ANSI lumenów i kontrastowi 2500:1, projektor DLP o rozdzielczości WXGA (1280×800) jest idealnym rozwiązaniem dla wielu zastosowań mobilno-biznesowych oraz do niewielkich pomieszczeń konferencyjnych. L50W dysponuje automatyczną korekcją efektu trapezowego.

Zgodnie z filozofią NEC “Green Vision”, wykorzystanie lampy LED oznacza nie tylko to, że podczas całego procesu produkcji nie używano rtęci, ale dodatkowo zmniejsza zużycie energii.

“L50W, tak jak pozostałe produkty z linii Office Cool, został zaprojektowany z myślą zarówno o funkcjonalności, jak i stylowym wyglądzie. Ten mobilny projektor jest niewielki i łatwy w konfiguracji, co jest podstawą częstych, mobilnych prezentacji.” – powiedział Ulf Greiner, Product Line Manager for Business Projectors w NEC Display Solutions Europe.

“Dzięki zastosowaniu po raz pierwszy technologii LED w projektorze mobilnym NEC, L50W jest lżejszy i mniejszy od poprzednich modeli, jak również bardziej przyjazny środowisku, wszechstronny i niezawodny. Wyposażono go szereg złączy oraz wbudowaną przeglądarkę dokumentów, pozwalającą na wyświetlanie większości mediów z pendrive’a, którego łatwo schować do kieszeni.

Dostępność i gwarancja
Projektor NEC L50W jest już dostępny na rynku w sugerowanej cenie detalicznej netto 2899 zł. W zestawie z każdym projektorem znajduje się przewód zasilający, płyta CD z instrukcją oraz pilot zdalnego sterowania. Projektor jest objęty standardową, trzyletnią gwarancją, obejmującą także lampę LED.

NEC Display Solutions Europe GmbH z europejską siedzibą w Monachium w Niemczech jest odpowiedzialne za działania firmy na obszarze EMEA, podzielonym na pięć regionów sprzedaży: Europę Północną, Europę Zachodnią i Południową, Europę Środkową, Wspólnotę Niepodległych Państw wraz z Rosją oraz Europę Wschodnią i Południowo-Wschodnią wraz z Bliskim Wschodem i Afryką. Dzięki korzyściom biznesowym, jakie niesie za sobą dostęp do wiedzy i technologii NEC Corporation oraz własnemu działowi badawczo-rozwojowemu, firma jest jednym z największych światowych dostawców oferując najszersze na rynku portfolio produktów do wyświetlania obrazu. Firma posiada szeroką ofertę monitorów, od podstawowych do profesjonalnych i specjalistycznych, takich jak np. wielkoformatowe monitory do zastosowań reklamy cyfrowej Digital Signage, monitory graficzne oraz medyczne. Oferta projektorów obejmuje produkty do różnych zastosowań, od lekkich przenośnych projektorów, poprzez projektory biznesowe, dla edukacji, projektory 3D, aż do urządzeń do pracy ciągłej (np. w systemach POS) i cyfrowych projektorów kinowych. Dyrektorem zarządzającym europejskiej centrali jest Bernd Eberhardt.

Więcej informacji można uzyskać na stronie: www.nec-display-solutions.pl

Dołącz do nas na Facebooku, YouTube, Twitterze i LinkedIn.

NEC Corporation jest liderem w integracji technologii IT oraz technologii sieciowych, z których korzystają konsumenci i korporacje z całego świata. Dostarczając unikalną kombinację produktów i usług, łączącą doświadczenie z zaawansowana technologią i zasobami globalnymi firma odpowiada na najbardziej złożone, specjalistyczne i zmieniające się potrzeby klientów. Ponad 100-letnie doświadczenie NEC Corporation w tworzeniu innowacyjnych technologii wspomaga konsumentów, rozwój przedsiębiorstw i społeczności.

Więcej informacji można uzyskać na stronie: www.nec.com

Znak NEC jest prawnie chronionym znakiem towarowym firmy NEC Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie nazwy sprzętu i oprogramowania są nazwami własnymi i/lub zarejestrowanymi znakami towarowymi odpowiednich producentów. © 2011 NEC Corporation.

Źródło: NEC Display Solutions

http://www.4press.pl/index.php?p=12310

Similar Posts