Ciekawostki

Największy na świecie interaktywny ekran multi-touch dla wielu użytkowników

MultiTouch, firma zajmująca się produkcją modułowych ekranów multi-touch do wyświetlaczy wielkoformatowych stworzyła największy na świecie ekran dla wielu użytkowników. MultiTaction Cell 55” jest pierwszym modelem zbudowanym na nowej platformie softwarowej i sprzętowej.

Produkty z serii MultiTouch Cell, wprowadzone na rynek w 2009 roku, zostały sprzedane już w ponad 40 krajach na całym świecie. Ostatnie wdrożenia to m.in. wystawa Space Shuttle w Centrum Lotów Kosmicznych NASA w Houston, instalacje Patina w sklepach Acme Brick, instalacja Wall of Chile w chilijskim pawilonie na Expo 2010 w Szanghaju i wystawa „One Road Interactive” w National Museum of Australia. Produkty MultiTouch sa wykorzystywane także w handlu, reklamie i edukacji.

Platforma MultiTaction eliminuje jeden z największych problemów związanych z wyświetlaczami dotykowymi, czyli wrażliwość na oświetlenie zewnętrzne (światło słoneczne, reflektory itp.). MultiTaction wykorzystuje nową hybrydową technologię trackingu, która łączy cienie z odbiciami światła podczerwonego, dzięki czemu umożliwia płynne wyświetlanie w każdym środowisku.

Źródło: Digital Sigange Universe

http://www.4press.pl/index.php?p=12313

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy