Ciekawostki

IcyBox MP3011plus – multimedia plus internet

Firma Human Media rozszerza swoją ofertę o najnowszy odtwarzacz multimedialny IcyBox marki Raidsonic. Model MP3011plus, zaprezentowany po raz pierwszy na targach IFA 2011 w Berlinie,

Firma Human Media rozszerza swoją ofertę o najnowszy odtwarzacz multimedialny IcyBox marki Raidsonic. Model MP3011plus, zaprezentowany po raz pierwszy na targach IFA 2011 w Berlinie, jest zaawansowanym odtwarzaczem multimedialnym wykorzystującym szybki procesor Realtek RTD1185. Urządzenie jest w pełni kompatybilne z najnowszymi formatami audio i wideo, włącznie z nagraniami z kamer wideo Full HD, materiałami Blu-ray z wielokanałowym dźwiękiem 7.1 oraz nagraniami muzycznymi w standardzie 192kHz/24bit. Odtwarzacz wyposażono w przeglądarkę WWW przystosowaną do używania na ekranie TV oraz szereg aplikacji zapewniających dostęp do różnych serwisów internetowych. Obudowa odtwarzacza, w której użytkownik może zainstalować twardy dysk 3.5” o pojemności do 3000GB, jest chłodzona pasywnie, zapewniając bezgłośną pracę zestawu.

Odtwarzacz IcyBox MP3011plus jest następcą popularnego modelu MP3011HW, obecnego na rynku od września 2010. Zastosowanie nowego, szybszego procesora Realtek RTD1185 (500MHz) przełożyło się na większy komfort użytkowania, zwiększoną szybkość działania menu, wydajniejszą obsługę sieci oraz nowe funkcje związane z serwisami internetowymi.

Urządzenie pozwala na wykorzystanie odbiornika HD TV i zestawu kina domowego do odtwarzanie filmów, muzyki i zdjęć zgromadzonych na różnych nośnikach danych. Perfekcyjnie radzi sobie z wszelkimi formatami audio i wideo, wliczając w to pliki w formatach MPEG2(PS/TS), WMV i MPEG4 (w tym H264/AVCHD i VC1) oraz płyty DVD i Blu-ray zapisane na dysku twardym, zapewniając najwyższej jakości obraz w rozdzielczości 1920×1080. MP3011plus potrafi także odtwarzać materiały filmowe 3D kodowane w standardzie SBS oraz TaB.

Odtwarzacz obsługuje najnowsze formaty audio (Dolby TrueHD, Dolby Digital Plus, DTS-MA, DTS-HR) powszechnie stosowane w filmach wydawanych na płytach Blu-Ray. Sprawnie obsługuje napisy do filmów czytane z dodatkowych plików oraz wbudowane w pliki MKV i M2TS.

Użytkowników o audiofilskim zacięciu z pewnością zainteresuje fakt, że urządzenie bez problemu obsługuje gęste pliki audio w formatach FLAC i WAV o rozdzielczości do 24b/192kHz.

IcyBox MP3011plus wyposażony został w graficzne menu wyświetlane na ekranie telewizora. Za pomocą pilota, użytkownik w prosty sposób może korzystać ze wszystkich dostępnych funkcji, wyszukiwać i odtwarzać pliki znajdujące się na wbudowanym dysku, pamięciach USB, kartach pamięci czy dyskach komputerów wpiętych do domowej sieci komputerowej.

Zarządzanie dużymi zbiorami plików medialnych ułatwia tzw. Biblioteka Mediów. Funkcjonalność ta umożliwia przeglądanie plików pogrupowanych i uporządkowanych wg różnych kryteriów (dat, wykonawców, typu muzyki itd.). Użytkownik ma możliwość przeglądania zbiorów w trybie obrazkowym, jako listy plików z podglądem oraz samej listy plików.

Obudowę odtwarzacza wykonano z czarnego szczotkowanego aluminium łączonego na froncie z ciemnym plastikiem, dzięki czemu odtwarzacz sprawia bardzo solidne, a zarazem eleganckie wrażenie. Obudowa, w której nie zastosowano wentylatora, zapewnia skuteczne pasywne chłodzenie zarówno procesora, jak i dysku twardego 3.5″ o pojemności do 3000GB montowanego wewnątrz. Zastosowane rozwiązania pozwalają na praktycznie bezgłośną pracę sprzętu.

Dla zapewnienia jak najlepszej jakości obrazu i dźwięku, odtwarzacz przesyła do telewizora cyfrowy sygnał HD przez złącze HDMI. Z tyłu obudowy znalazło się także miejsce na optyczne i analogowe wyjścia audio oraz tradycyjny sygnał kompozytowy.

Do podłączania zewnętrznych nośników danych i pamięci oraz komunikacji z otoczeniem odtwarzacz wyposażono w dwa złącza USB 2.0 (host), złącze PC USB 3.0, czytnik kart pamięci SD/SDHC (umieszczone z boku obudowy) oraz złącze ethernet. Obsługa sieci LAN (w standardzie 1Gbit) oraz opcjonalnie Wi-Fi (802.11b/g/n) pozwala na odtwarzanie materiałów multimedialnych z dysków komputerów i serwerów NAS wpiętych do domowej sieci komputerowej. Dla połączeń kablowych wydajność łącza jest wystarczająca od płynnego odtwarzania wszelkich materiałów Full HD znajdujących się na zdalnych nośnikach.

IcyBox obsługuje protokoły sieciowe: FTP, UPnP/DLNA i SAMBA, BitTorrent , a technologia DLNA DMR umożliwia zdalną kontrolę pracy odtwarzacza i sterowanie strumieniowym odtwarzaniem plików z poziomu mobilnych urządzeń iPhone, iPad czy telefonów i tabletów z systemem Android.

Jedną z największych nowości w porównaniu do starszych modeli odtwarzaczy IcyBox jest wbudowana przeglądarka stron WWW, która została specjalnie przygotowana do działania i obsługi na ekranie telewizora HD. Z przeglądarki można korzystać używając tylko pilota zdalnego sterowania, lub za pośrednictwem bezprzewodowej myszki i/lub klawiatury. Oprócz przeglądarki i wielu serwisów, z których można dzięki niej korzystać, odtwarzacz zapewnia dostęp do multimediów internetowych i serwisów społecznościowych z wykorzystaniem specjalnie przygotowanych aplikacji. Aplikacje takie zostały przygotowane m.in. dla portali Facebook, Twitter, YouTube, Picasa, BuddyLink czy SOUTHcast Radio zapewniające dostęp online do setek tysięcy stacji radiowych z całego świata.

Cena detaliczna odtwarzacza w podstawowej wersji bez dysku wynosi 699 zł. Do urządzenia można dokupić także kartę sieci bezprzewodowej w cenie 70 zł. Produkty objęte są 24-miesięczną gwarancją

Więcej informacji: http://www.humanmedia.pl/icybox_mp3011plus.html

O firmie:
Firma Human Media działa na polskim rynku od 2006 roku. W roku 2007 podjęto decyzję o sprofilowaniu oferty, która obecnie obejmuje przede wszystkim multimedialne domowe odtwarzacze audio-wideo oraz sieciowe serwery plików NAS. Wąska specjalizacja firmy pozwoliła skupić całą uwagę na oferowanych urządzeniach, jak i potrzebach polskiego rynku, którego rozpoznanie przyczyniło się do stworzenia unikatowej w skali kraju oferty. Dzięki bezpośredniej współpracy z producentami oferowanego sprzętu, klienci mogą mieć pewność, że najnowsze modele, od razu po wprowadzeniu ich do dystrybucji, znajdą się na krajowym rynku.

Źródło: Human Media

http://www.4press.pl/index.php?p=12307

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy