Wiadomości branżowe

Elvita już w portfolio Grupy PZU

1 grudnia PZU zamknął transakcję nabycia udziałów w spółce Elvita Jaworzno III – jednej z największych sieci nowoczesnych gabinetów medycznych na południu Polski. Zakup Elvity to kolejny krok do stworzenia własnej sieci placówek opieki zdrowotnej PZU. - Już oficjalnie witamy zarząd i ekipę spółki Elvita w Grupie PZU. Jestem przekonany, że

1 grudnia PZU zamknął transakcję nabycia udziałów w spółce Elvita Jaworzno III – jednej z największych sieci nowoczesnych gabinetów medycznych na południu Polski. Zakup Elvity to kolejny krok do stworzenia własnej sieci placówek opieki zdrowotnej PZU.

- Już oficjalnie witamy zarząd i ekipę spółki Elvita w Grupie PZU. Jestem przekonany, że współpraca przyniesie wymierne korzyści wszystkim naszym klientom – powiedział Rafał Grodzicki, członek zarządu PZU Życie, odpowiedzialny w PZU za obszar zdrowotny. 

Bezpośrednim nabywcą 98,82% udziałów w spółce jest Fundusz Inwestycyjny Zamknięty Aktywów Niepublicznych BIS 2 – działający na rzecz podmiotów z grupy kapitałowej PZU SA.

Grupa PZU planuje dalszy rozwój PŚZiPZ ELVITA w oparciu zarówno o kontrakty NFZ jak i klientów komercyjnych. Ubezpieczyciel widzi również duży potencjał w oferowaniu abonamentów i ubezpieczeń medycznych instytucjom z obszaru Śląska. W celu podniesienia komfortu pacjentów, Grupa PZU przeprowadzi dodatkowe inwestycje w placówkach spółki.


dostarczył infoWire.pl
Źródło Grupa PZU. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy