Ciekawostki Rodzina

Czym jest adwent?

Adwent to taki okres w liturgii Kościoła katolickiego, na który przypada tzw. oczekiwanie na przyjście i narodziny Chrystusa. Pomimo tego, iż jest to czas radosny (w przeciwieństwie do Wielkiego Postu, w którym co piątek odprawia się Drogę Krzyżową, a co niedzielę – Gorzkie Żale), to jednocześnie zaleca się wstrzymanie od hucznych zabaw i umartwianie się.

Kiedy skończy się bezrobocie w Polsce?

Kościół propaguje czuwanie, rekolekcje, spowiedź i chwile zadumy na czas Adwentu. No i oczywiście nie zapominając o codziennych roratach, które roratach każdej parafii przypadają na różną godzinę, jednakże w tradycji zakorzeniło się w większości roraty poranne, nie zaś wieczorne, lecz jest to sprawą całkowicie indywidualną, zależną od proboszcza. Na roratach nie śpiewa się jeszcze kolęd, ale specjalne pieśni adwentowe, jak np.: „Archanioł Boży Gabriel”.
Marta Akuszewska

hastagi na stronie:

#adwent 2011 #roraty 2011 #czym jest adwent #adwent 2011 od kiedy #roraty 2011 kiedy #kiedy adwent 2011 #kiedy zaczyna się adwent 2011 #od kiedy adwent 2011 #kiedy jest adwent 2011 #Adwent 2011 kiedy się zaczyna

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy