Wakacje

Czy warto wybrać się na rejs w lecie 2014 ?

Czy warto wybrać się na rejs w lecie 2014 ?
Czy warto wybrać się na rejs w wakacje 2014 ? Wywiad z Agnieszką Figurą – Specjalistą ds. Turystyki z portalu www.Fostertravel.pl Rejsy zajmują się w

Czy warto wybrać się na rejs w wakacje 2014 ?

Wywiad z Agnieszką Figurą – Specjalistą ds. Turystyki z portalu www.Fostertravel.pl

Rejsy zajmują się w ubiegłych latach coraz większą popularnością i choć wycieczki tego rodzaju nadal uznawane są przez polskich turystów za produkt raczej luksusowy, to dają one gwarancję wyśmienitej zabawy i niezapomnianych wrażeń. Agnieszka Figura – Specjalista ds. Turystyki z portalu www.Fostertravel.pl przekonuje dlaczego rejs stanowi świetną alternatywę dla tradycyjnych wczasów albo wycieczki objazdowej.

Wakacje na morzu – czy to rewelacyjny metoda na wypoczynek?
Agnieszka Figura: – Oczywiście! Rejsy to dość nowa forma spędzania urlopu, która znacznie różni się od stacjonarnego pobytu w hotelu albo od typowej wycieczki objazdowej, ale jaka jest jednocześnie szansę spodobać się Polakom w równym stopniu co Niemcom czy Francuzom. Największą zaletą wycieczek rejsowych, które są standardowo 8 dni jest to, że w ich trakcie można odwiedzić kilka krajów, natomiast podczas samej żeglugi uczestnicy rejsu mogą kierować się przeróżnym aktywnościom. Na pokładzie statku są baseny, trasy joggingowe, korty tenisowe, tematyczne restauracje, bary, kasyno czy biblioteka. Poza tym w trakcie rejsu prowadzone są animacje dla dzieci i dorosłych, a także, w zależności od standardu statku, organizowane są koncerty i przedstawienia teatralne. Każdy więc znajdzie na statku coś dla siebie.

Gdzie w takim razie najlepiej jest się wybrać na rejs?
– Największe zainteresowanie polskich turystów wzbudzają rejsy po Morzu Śródziemnym, w trakcie których można zawitać m.in. do Tunisu, hiszpańskich portów w Barcelonie i Palma de Mallorca, włoskiej Genui, francuskiej Marsylii, tureckiego Izmiru czy też do greckich portów w Pireusie i Santorini. Ale wycieczki rejsowe organizowane są nie tylko po Morzu Śródziemnym, ponieważ coraz większą sławą zajmują się też rejsy po Europie Północnej, gdzie można na przykład zobaczyć przepiękne fiordy norweskie. Z zmiany w okresie zimowym, jak w Europie nie ma sezonu, kuszące są oferty rejsów po egzotycznych zakątkach świata, np. po Karaibach.

A to już wiesz?  Wakacyjny długi weekend? Zabierz przyjaciół lub rodzinę i ruszajcie w drogę!

Czy podczas postoju w porcie turysta ma okazję zobaczyć największe atrakcje miasta?
– Zdecydowanie tak, choć w większych miastach, takich jak np. Barcelona, turysta musi postawić na zwiedzanie miejsc naprawdę najważniejszych. Z usługą w tym względzie przychodzą uczestnikom rejsów armatorzy, którzy oferują w każdym porcie (statek każdego dnia cumuje w nowym porcie) wycieczki fakultatywne. Polscy turyści muszą jednak myśleć o tym, że z racje na stosunkowo niską jeszcze popularność rejsów w Polsce, wycieczki po mieście odbywają się przede wszystkim w stylach angielskim, niemieckim, francuskim czy włoskim. Coraz częstszym jednak udogodnieniem dla turystów z Polski jest obecność na statku polskiego pilota, który nie tylko czuwa w trakcie rejsu nad ich dobrym samopoczuciem, ale też organizuje dla nich odpłatne zwiedzanie w portach.

Dlaczego wycieczki rejsowe mają szansę podbić serca Polaków?
– Wycieczki rejsowe są nadal dużo droższe od tradycyjnych wycieczek objazdowych oraz od wczasów w hotelu, a dodatkowym problemem dla wielu kobiet może się okazać dostęp do portu. Jednak są one dużą szansę podbić serca Polaków z tego względu, że oferują zupełnie nowe, niezapomniane wrażenia. Wielu polskich turystów cechuje pasja do podróżowania, a rejsy dają im możliwość zobaczenia kilku krajów w trakcie jednego wyjazdu. Poza tym wycieczki rejsowe dostępne są też często w promocyjnych cenach, i to oznacza, że mogą sobie na nie pozwolić również osoby dysponujące niższym budżetem wakacyjnym.

rejsy_01

rejsy_02

rejsy_03

rejsy_01

rejsy_02

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy