Wiadomości branżowe

AgroFaktoring – szybkie i łatwe finansowanie dla rolników

Idea Money S.A., wiodący partner w świadczeniu usług faktoringowych dla sektora mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, wprowadził nowy produkt dedykowany branży rolniczej - AgroFaktoring. Przedsiębiorstwa rolne to specyficzne i często skrajnie różne firmy. Na jednej szali znajdują się wielkie korporacje, często samodzielne finansowo lub posiadające łatwy dostęp do

Idea Money S.A., wiodący partner w świadczeniu usług faktoringowych dla sektora mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, wprowadził nowy produkt dedykowany branży rolniczej - AgroFaktoring.

Przedsiębiorstwa rolne to specyficzne i często skrajnie różne firmy. Na jednej szali znajdują się wielkie korporacje, często samodzielne finansowo lub posiadające łatwy dostęp do pieniądza. Z drugiej zaś strony funkcjonują małe i średnie firmy, nierzadko rodzinne, które borykają się na co dzień z wysokimi wymaganiami wolnego rynku: bardzo długimi terminami płatności, naciskiem na niskie marże, wymagającymi odbiorcami.

Płynnego funkcjonowania takim firmom nie ułatwiają krótkie terminy na spłatę własnych zobowiązań oraz utrudniony dostęp do jakiegokolwiek kredytu. – Co powinien zrobić rolnik  przedsiębiorca, aby stać się bardziej konkurencyjnym na rynku? Od tego pytania zaczęliśmy pracę nad stworzeniem rozwiązania, które jak najtrafniej pozwoli naszym klientom – małym i średnim firmom z branży rolnej, na bycie bardziej rentownymi i liczącymi się graczami – mówi Ewa Kraińska, Manager Działu Strategii i Rozwoju Produktów w Idea Money S.A.

AgroFaktoring to produkt skierowany do przedsiębiorstw, które działają w branży rolnej. Rolnik korzystający z AgroFaktoringu po wystawieniu faktury dla swojego kontrahenta otrzymuje niezwłocznie od Idea Money nawet do 95% jej wartości. Co więcej, przedsiębiorca taki może zaoferować swoim odbiorcom wydłużony termin płatności (aż do 150 dni), przy jednoczesnym braku ryzyka zatorów płatniczych. Daje mu to także możliwość uzyskania dodatkowych rabatów za płatność gotówką u dostawców. Rolnik przedsiębiorca może zyskać zatem: nowych odbiorców, oferując im wydłużony termin na spłatę; zabezpieczyć swoją płynność otrzymując do 95% faktury zaraz po jej wystawieniu, a ponadto ma możliwość dodatkowego zarobku w postaci upustów od swoich dostawców.

Wprowadzenie nowego produktu przez Idea Money SA to efekt konsekwentnej realizacji misji, jaką jest bycie partnerem dla przedsiębiorców, tworzenie rzetelnego i wiarygodnego wizerunku polskiego biznesu poprzez wspieranie ludzi biznesu w ich działaniach.

Więcej informacji na temat AgroFaktoringu znajduje się na: www.ideamoney.pl.

 


dostarczył infoWire.pl
Źródło Idea Money SA. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy